راهنمای خرید داکت ساده سوپیتا + لیست قیمت

اگر تصمیم به خرید داکت ساده سوپیتا دارید این مقاله را تا انتها بخوانید. داکت ساده یکی از انواع پر استفاده داکت و ترانکینگ می‌باشد. حتما تا به حال داکت ساده را در منزل یا محل کار خود یا دوستانتان دیده اید. انواع دیگر داکت شامل داکت شیاردار، داکت کف خواب یا زمینی، داکت پارتیشن دار و داکت شبکه یا ترانکینگ می‌باشند که استفاده مشابه با داکت ساده دارند اما تفاوتهایی در کاربرد و ویژگیهای اختصاصی، آنها را از هم متمایز میکند.

آنچه برای خرید داکت ساده سوپیتا باید بدانیم؟

اما برای خرید داکت ساده سوپیتا باید چه اطلاعاتی از قبل داشته باشیم تا در هنگام خرید با چشم باز وارد معامله شویم و مذاکره موفقی داشته باشیم و بتوانیم جنسی مناسب کاربرد خود و با قیمت منصفانه تهیه کنیم.

قبل از هر چیز این را باید بدانیم که شرکت داکت سوپیتا یک برند ایرانی با خدمات فروش گسترده میباشد. کارخانه سوپیتا در شهر صنعتی البرز در استان قزوین واقع است. داکت و ترانک سوپیتا فروش بالایی دارد که با توجه به قیمت و کیفیت مناسب آن اتفاق عجیبی نیست.

داکت ساده یا کانال کابل برق چیست؟

کانال کابل برق یا داکت برق محفظه دارای درب است که کابل برق و تلفن در آن قرار داده میشود و از آن به عنوان مسیری برای عبور کابل استفاده میشود تا از کابل در برابر صدمات فیزیکی محافظت کند و همچنین با سازماندهی کابل برق موجب زیبایی محیط شود. داکت ساده سوپیتا از جنس پی وی سی مقاوم می‌باشد و با توجه به استفاده از مواد مرغوب، انعطاف پذیری خوبی داشته همچنین سطح کاملا صاف و براقی دارد.

داکت ساده سوپیتا

همچنین پانچ کف داکت سوپیتا دارای استاندارد معتبر اروپا می‌باشد.

داکت ساده در رنگهای سفید، طوسی و طرح چوب عرضه میشود. قیمت داکت های طرح چوب کمی از داکت سفید بالاتر است. همچنین درب داکت باید خاصیت قفل شوندگی داشته باشد تا به راحتی باز نشود و همچنین باید طوری طراحی بشود که موقع باز کردن درب دچار مشکل نشویم که این مسئله نیاز به طراحی دقیقی دارد که در داکت ساده سوپیتا در نظر گرفته شده است.

نکته آخری در مورد داکت‌های ساده این شرکت میتوان گفت مقاومت آن در برابر حرارت و غیر قابل اشتعال بودن آن است.

کدام سایز داکت ساده را بخریم؟

داکت ساده سوپیتا در سایز و اندازه های مختلفی از داکت ۱ تا داکت ۹ تولید شده که این شرکت اولین تولید کننده داکت ۲ و ۲.۵ در کشور می‌باشد. داکت ۱ دارای اندازه ۱۰ در ۱۰ میلیمتر است یعنی عرض ۱۰ میلیمتر و عمق ۱۰ میلیمتر و داکت ۹ دارای اندازه ۹۰ در ۴۰ میلیمتر میباشد. بعضی نمره ها در سه نوع معمولی پایه کوتاه و پایه بلند عرضه میشود. این را هم اضافه کنم که طول هر شاخه داکت ۲ متر میباشد.

اندازه داکت

انتخاب سایز داکت ساده بستگی به تعداد و حجم کابلهایی دارد که میخواهیم از آن عبور دهیم. همچنین به شرایط محل مورد استفاده بستگی دارد که بخواهیم عمق داکت چقدر باشد و بیرون زدگی که نسبت به دیوار ایجاد میشود چه اندازه باشد که این مسئله باید هنگام انتخاب عمق داکت مورد ملاحظه قرار گیرد. دومین عددی که در سایز داکت میبینیم عمق داکت به میلیمتر است. به عنوان مثال سایز داکت ۳.۵ برابر ۳۵ در ۴۰ است که نشان میدهد عمق داکت ۴۰ میلیمتر است‌.

بعضی نمره های داکت در سه عمق پایه کوتاه، معمولی و پایه بلند تولید شده اند. مثلاً داکت ۳ سوپیتا علاوه بر نوع معمولی، یک نوع پایه کوتاه هم دارد که عمق آن تنها ۱۵ میلیمتر است.

بررسی لیست قیمت داکت ساده سوپیتا

قیمت داکت ساده سوپیتا در زمان نگارش مقاله در رنج ۱۳۰۰ تومان تا ۱۴۰۰۰ تومان میباشد. قیمت داکت طرح چوب اندکی از داکت سفید بیشتر است.

لیست قیمت داکت سوپیتا

داکت ساده سوپیتا در دو نوع بدون چسب و چسبدار تولید شده که داکت چسبدار دارای چسب در پشت خود است که نصب آن را بسیار ساده تر میکند. این قابلیت موجب شده قیمت داکت چسبدار کمی بیشتر از نوع بدون چسب آن باشد. در ادامه قیمت انواع داکت ساده سوپیتا را ملاحظه کنید:

لیست قیمت داکت ساده سوپیتا / اردیبهشت ۹۹
طول هر شاخه ۲ متر میباشد / قیمتها به ازای هر متر و به تومان میباشد
اندازهمتراژ هر بستهقیمت هر متر سفید (تومان)طرح چوب (تومان)سفید چسبدارطرح چوب چسبدار
داکت ۱۱۰۰۱۳۰۰۱۵۰۰۱۹۰۰۲۱۰۰
داکت ۱.۵۱۴۰۱۵۰۰۱۷۵۰۲۴۰۰۲۷۰۰
داکت ۱.۶۱۲۰۱۸۵۰۲۱۵۰۲۷۵۰۳۱۰۰
داکت ۲۹۰۲۲۰۰۲۵۰۰۳۴۰۰۳۷۰۰
داکت ۲.۵ کوتاه۸۴۲۴۰۰۲۷۵۰۳۹۰۰۴۳۰۰
داکت ۲.۵ ۲۰*۲۵۷۰۲۷۰۰۳۱۰۰۴۳۰۰۴۷۰۰
داکت ۲.۵ ۲۵*۲۵۵۰۲۹۰۰۳۳۵۰۴۵۰۰۵۰۰۰
داکت ۳ کوتاه۶۰۲۷۰۰۳۱۰۰۴۳۰۰۴۷۰۰
داکت ۳۴۰۴۰۰۰۴۶۰۰۶۰۰۰۶۶۰۰
داکت ۳.۵۳۲۵۴۰۰۶۲۰۰
داکت ۴۳۲۴۷۰۰۵۴۰۰۷۲۰۰۷۹۰۰
داکت ۴۰*۴۰۲۴۶۸۰۰۶۵۰۰ طآبی ->۶۸۰۰
داکت ۵۲۴۶۰۰۰۷۰۰۰
داکت ۶۳۲۸۰۰۰۹۲۰۰
داکت ۶ بلند۲۴۹۷۰۰۱۱۲۰۰
داکت ۹۲۴۹۷۰۰۱۱۲۰۰
داکت ۹ بلند۱۸۱۲۰۰۰۱۴۰۰۰

داکت و ترانکینگ چه تفاوتی با هم دارند؟

ابتدا شباهت این دو را بیان میکنم. داکت و ترانکینگ هر دو کانالی درب دار برای عبور کابل هستند. داکت شبکه یا همان ترانکینگ علاوه بر اینکه یک کانال است محفظه ایست که امکان نصب ماژول روی آن وجود دارد مثل انواع پریز شبکه و کادرهای چند تایی مختلف. همچنین میتوان در ترانکینگ کلید هم تعبیه کرد.

داکت و ترانکینگ

غیر از این مورد معمولا ترانکینگها در اندازه های بزرگتری نسبت به داکت موجود میباشند و متعلقات و تجهیزات بیشتری هم دارند.

ترانکینگ یک کالای ضروری برای عملیات پسیو شبکه است و داکت معمولا مورد استفاده برق کاران و سازنده های تابلوی برق می‌باشد.

زاویه داکت چیست؟

زاویه داکت در انواع داخلی، خارجی و تخت عرضه شده و وسیله ای جانبی برای وصل کردن ترانک ها به یکدیگر استفاده میشود. که در گوشه ها و محل اتصال دو شاخه ترانکینگ استفاده میشود و مسیری یکنواخت برای عبور تجهیزات الکترونیکی فراهم می آورد. جنس آن از پی وی سی PVC مرغوب و مقاوم است و در هر محیطی میتوان آن را به کار برد.

زاویه داکت

زاویه داخلی یکی از انواع زاویه داکت است که در گوشه داخلی برای اتصال دو شاخه ترانکینگ استفاده میشود که دارای عمق ۵ سانتیمتر (۵۰ میلیمتر) به همراه پارتیشن داخلی میباشد.

خرید داکت در اصفهان و تهران

برای خرید داکت در اصفهان و تهران میتوانید به صورت حضوری یا اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

برای خرید حضوری به بازار برق اصفهان یا تهران (لاله زار) مراجعه کرده و خرید خود را پس از کسب اطلاعات لازم انجام می دهید. و در خرید اینترنتی میتوانید کالای مورد نظر خود را در اینترنت جستجو کرده و با بازدید از سایتهای پیشنهاد شده با فروشنده مربوطه تماس گرفته و استعلام قیمت داشته باشید.

و یا میتوانید همین حالا از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان فروش ما تماس گرفته و از قیمتها و شرایط فروش آگاه شوید و خرید مطمئنی را تجربه کنید.

[sc name=”tamas-1″]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *